Mezoterapia igłowa – więcej niż odżywienie skóry

Iniekcyjne zabiegi medycyny estetycznej mają to do siebie, że pozwalają na aplikację substancji aktywnych na wybraną głębokość, dzięki czemu trafiają w odpowiedniej ilości tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Dzięki temu mezoterapia igłowa odżywia skórę, ale też pobudza tkankę do regeneracji, dzięki czemu poprawia jej kondycję na długo.

Mezoterapia igłowa – zabieg, który odżywia i odmładza

Działanie mezoterapii igłowej polega na wprowadzeniu wprost do skóry wybranych substancji aktywnych. Wybór preparatu jest dowolny i zależy od potrzeb i oczekiwań danej osoby. Ampułki używane podczas mezoterapii igłowej mogą mieć działanie m.in.: odżywiające, rewitalizujące, nawilżające, rozjaśniające, liftingujące, antyoksydacyjne. Mezoterapia igłowa to jedna z najskuteczniejszych metod aplikacji składników aktywnych, ponieważ pozwala na ich wprowadzenie na konkretną głębokość, gdzie mogą od razu rozpocząć swoje działanie.

Efekty, jakie można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej to nie tylko zasługa wstrzykniętego preparatu. Już sama iniekcja działa korzystnie na kondycję skóry. Naruszenie powierzchni naskórka w postaci drobnych wkłuć pobudza procesy regeneracyjne w skórze, polegające na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu mezoterapia igłowa umożliwia widoczne i długotrwałe odmłodzenie skóry, a jej efekty są bardzo naturalne.

Na czym polega procedura mezoterapii igłowej?

W profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej, takich jak Klinika Miracki w Katowicach, zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest przez lekarza. Specjalista najpierw znieczula skórę Pacjenta, a następnie wprowadza wybrany preparat w serii gęstych nakłuć. Iniekcja wykonywana jest przy pomocy strzykawki z cienką igłą. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po jego wykonaniu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Miejscowy stan zapalny ustępuje w ciągu maksymalnie kilku dni.

Mezoterapię igłową wykonuje się przede wszystkim w celu ogólnej poprawy kondycji skóry. Doskonale sprawdza się również w niwelowaniu pierwszych oznak starzenia się skóry. Często stosuje się ją także jako element terapii łączonej z laseroterapią, ultradźwiękami czy radiofrekwencją.  W tym przypadku konieczne jest zachowanie ustalonych przez lekarza odstępów pomiędzy poszczególnymi zabiegami.

Dlaczego warto regularnie wykonywać mezoterapię igłową?

Składniki aktywne zawarte w preparatach do mezoterapii igłowej działają wielokierunkowo – mogą nawilżać, odżywiać, eliminować wolne rodniki, ujędrniać. Mezoterapia igłowa zapewnia stopniową, pogłębiającą się poprawę kondycji skóry. Już bezpośrednio po zabiegu cera staje się jędrniejsza, bardziej promienna i odświeżona. Mezoterapię igłową można zastosować nawet na tak delikatne obszary, jak okolice oczu. Zabieg ten można wykonać również na skórze głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów.

Produkcja kolagenu zainicjowana podczas mezoterapii igłowej to proces długotrwały, dzięki czemu wraz z upływem czasu po zabiegu można obserwować systematyczne zmiany w wyglądzie skóry twarzy. Optymalne efekty osiągane są po serii kilku zabiegów i odczekaniu około 3 miesięcy od ostatniej sesji. Rezultaty utrzymują się przez wiele miesięcy. Specjaliści zalecają regularne poddawanie się zabiegom iniekcyjnym, aby zapewnić skórze dobrą kondycję.

Jeśli szukasz więcej informacji, wejdź na blog o medycynie estetycznej.

Photo of author

Norbert